Bilim ve Teknoloji Kulübü’nden sertifika eğitimi

Posted Posted by admin in Duyurular     Comments No comments
Ara
24

Anadolu Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Kulübü ile Ezhar Kurumsal Danışmanlık Hizmeti’nin ortaklaşa yürüttüğü “ISO 17025 Laboratuvar Akreditasyon ve GMP (Good Manufacturing Practice) İyi Eğitim Uygulamaları” adlı sertifika eğitimi gerçekleşti. Kongre Merkezi Kırmızı Salon’da 22-23 Aralık tarihleri arasında düzenlenen sertifika eğitimi, Kimya Yüksek Mühendisi aynı zamanda da Uluslararası Başdenetçi ve Eğitmen olan Belgin Okşar tarafından verildi.

Belgin Okşar, eğitim esnasında öğrencilere “ISO 17025 Laboratuvar Akreditasyonu ve Deney Hizmetleri” konusunda genel bilgiler aktardı. Bu seminer ile amaçlarının öğrencilerin mezun olduktan sonra çalışma hayatına bilinçli başlamalarını sağlamak olduğuna değinen Okşar “Öğrencilerimizin iş yaşamında nasıl ilerleyebileceklerini ve çalıştıkları yere bir bütün olarak nasıl bakabileceklerini sağlamak.” diye konuştu.

Bilim ve Teknoloji Kulübü Başkanı İlker Kasım, ikincisi düzenlenen eğitimi Ezhar Kurumsal Danışmanlık Hizmetleri ile ortaklaşa yürüttüklerini belirterek, bu yıl düzenlenen eğitimi daha çok kimya, biyoloji ve eczacılık bölümüne yönelik olarak yaptıklarını vurguladı. Kasım, GMP’nin TSE (Türk Standartları Enstitüsü) tarafından 2013 yılında zorunlu hale geldiğinin altını çizerek “Biz, kulüp olarak bu sertifikayı almak isteyen arkadaşların katılımlarını sağlayarak onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz.” dedi.

Sertifika eğitimlerinin yararlarına dikkat çeken İlker Kasım, sözlerine şöyle devam etti: “ISO 17025 Laboratuvar Akretidasyonu ve Deney Hizmetleri” eğitimiyle birlikte test laboratuvar standartlarının ve durumunun güncel kılınması , deneylerin kalite düzeyinin artması, müşteri memnuniyetinin artması, personelin teknik yeterliliğinin artması, kaynakların iyileştirilmesi ve çevre ile dost faaliyetlerin başlaması gibi konular işlenmesi önem taşıyor.”

GMP’nin ise bir ürünün hammadde ve ambalaj malzemelerinden başlayarak tüketiciye ulaşana kadar etkin ve güvenli olması için uyulması gereken kurallar bütünü olduğunu dile getiren Kasım “GMP’de amaç sıfır hata ve sürekli kalitenin sağlanmasıdır.” diyerek sözlerine son verdi.

Başarılı olan her bir öğrenciye, iki gün süren sertifika eğitimi sonrasında İngilizce ve Türkçe olmak üzere toplamda 4 sertifika dağıtıldı.

Post comment

Kategoriler

Sayfalar

Son Eklenenler