EAC / Gost R Belgesi

Posted Posted by admin in Genel     Comments No comments
Kas
4

timthumb

 

 

 

 

Eski adı ile GOST-R yeni adı ile EAC rusya sertifikası bizdeki TSE gibi ürünleriniz belgelendirilmeden rusya federasyonu Kazakistan beyaz rusya gibi ülkelere ihracat yapamayacağınızın göstergesidir.EAC belgesi olmadan rusya ya ürünlerin geçişi tamamen durdurulmuştur. Her geçen yıl kalite politikası hızla artmış markalaşma adına ülkeler ihracat belgelerine dahada önem göstermeye başlamıştır.

Rusya Federasyonu, Kazakistan ve Beyaz Rusya’ya İhracat Yapan Firmaların EAC rusya sertifika hakkında bilmeleri gereken ;

Aralarında bir Gümrük Birliği kuran Rusya Federasyonu, Kazakistan ve Beyaz Rusya piyasalarına arz edilecek bazı ürünlere ilişkin ortak teknik düzenlemeler yapabilmektedir. Gümrük Birliği’nin karar verici organı olan Avrasya Ekonomik Komisyonu (AEK) bazı ürünlerin ithalatı uygunluk değerlendirmesi koşuluna bağlanmıştır. AEK’nın 15/10/2013 tarihli ve 28 sayılı Kararı ile ortak gümrük bölgesine ithalatta gümrük beyannamesi ile birlikte sunulacak teknik düzenleme uygunluk değerlendirmesi (onayı) kapsamı Gümrük Tarife istatistik Pozisyonu (GTIP) bazında ürün listesi belirlenmiştir.

Teknik düzenleme şartlarına uygunluğu onaylanmamış aşağıdaki ürünler, gümrük birliği alanında dolaşıma izin veren “tek işaret” ile işaretlenemeyecek ve pazara sunulamayacaktır:

•    Tekstil materyalleri,

•    Giyim ve dikim, trikotaj ürünleri,

•    Makine yardımıyla üretilen halı mamul ve yer kaplamaları,

•    Deri ve tekstilden mamul aksesuar,

•    Keçe, fötr ve dokusuz kumaş materyaller,

•    Ayakkabı,

•    Kürk ve kürk ürünleri

•    Deri ve deri ürünleri,

•    Suni deri.

•    Peruklar, takma bıyık, sakal vb.

İ BELGESİ

Burada verilen bilgilerin genel mahiyette ve uyarı amaçlı olduğu ve uyulacak kurallar için teknik düzenlemenin geçerli olacağı dikkatten kaçmamalıdır. Bu bölgeye kapsam dâhilindeki ürünlerin ihracatını yapan firmalarımızın anılan teknik düzenlemelere ilişkin detaylı bilgileri Rusya Federasyonu, Kazakistan ve Beyaz Rusya’da iş yaptıkları ithalatçı firmalardan temin edebilecekleri değerlendirilmektedir.

 

 

 

 

 

EZHAR KURUMSAL BELGELENDİRME

RUSYA FEDERASYONU EAC RUSYA GÜMRÜK BİRLİĞİ BELGESİ ve

SONCAP BELGESI (Nijerya Standartlar Organizasyonu) , NAFDAC BELGESİ (Nijerya Gıda ve İlaç İdare ve Kontrol Ulusal Kuruluşu) , SASMO (Suriye Standartları Organizasyonu) , COI (İran Standartları Organizasyonu) , ROHS BELGESI (The Restriction of The Use of Certain Hazardous in Electrical and Electronic Equipment) , REACH BELGESI (Registration; Evaluation Authorisation of CHemicals) , CE (Conformite European) , TSE (Türk Standartları Enstitüsü) , GOST R (Certificate of Conformity for Exports to Russia) , GMP BELGESI (Good Manufactoring Practices) , IRIS BELGESI (International Railway Industry Standard) , UKR SEPRO (Ukrayna Ürün Kalite Belgesi) , HIJYEN SERTIFIKASI , ROSTECHNADZOR BELGESI (Rusya’da Ruhsat Alım İzni) , IK 08 DAYANIM TESTI , TM AB DIREKTIFLERINE UYGUN GIDA NORMLARI, LVD TESTLERI , ORGANIK IçME SUYU BELGESI WQA ( DRINKING WATER CERTIFICATE) , NSF , EMC TESTING , WRAS BELGELERİ Hizmetini En Hızlı ve kolay bir şekilde sağlamaktadır.

Post comment

Kategoriler

Sayfalar

Son Eklenenler