ISO 15593 GIDA AMBALAJLARI HİJYEN YÖNETİMİ

ISO 15593 GIDA AMBALAJLARI HİJYEN YÖNETİMİ

Gıda zincirindeki her üretici için , ürünün güvenliği  ve sağlığı çok önemli ve zorunludur. Piyasa be tüketici ihtiyaçlarının gelişmesiyle gıda güvenliğinin önemini daha da arttırdı ve ham madde ve ambalaj üreticileri de gıda güvenliği sürecine dahil olmaya başlar.

ISO 15593 Belgesi, gıda maddeleri için paketler üreten firmalar için yeterliliklerini müşterilerine inandırıcı bir kanıt olarak sunmak ve riskleri yönetmek için bir fırsattır. ISO 15593 Belgesi ambalajlama malzemelerinin gıda güvenliğini sağlanması için kullanılmaktadır. ISO 15593 Belgesi , ISO 9001 ve ISO 22000 standartlarının gerekliliklerine dayandırılmıştır. Bunun yanında ek gereklilik olarak; gıda maddelerin için ambalaj üreticileri ve tedarikçileri için hijyen yönetim sistemi gerekliliklerini içermektedir. Bu standart gıda zincirinin bir parçası olarak hem yönetim sistemini, hem de ambalaj üreticileri için hijyenik talimatları içermektedir.

ISO 15593 Belgelendirmesi , ISO 9001, HACCP ve ISO 22000 sistemlerine prensipte atıfta bulunmaktadır. Bağımsız bir belgelendirme kuruluşu tarafından düzenlenmiş akredite bir belge, gıda maddeleri ambalajlarının, üreticisinde kurulmuş hijyen yönetim sistemini denetleyerek garanti altına alınmasını içerir.

ISO 15593 BELGESİ FAYDALARI

3. taraf bağımsız bir belgelendirme kuruluşu tarafından gıda maddeleri ambalajlarının üretimini yapanların hijyen yönetiminin güvenilir bir şekilde garanti altına alınmasını ve belgelendirilmesini, ticaret zincirinde iletişimin kolaylaştırılmasını sağlar EZHAR KURUMSAL olarak sizlere Doküman ve Belgelendirme Aşamasında yardımcı olmaktayız.

Detaylı Bilgiler İçin İletişime Geçiniz.

 

Kategoriler

Sayfalar

Son Eklenenler