GMP PLUS BELGESİ

GMP PLUS BELGESİ

GMP Plus Nedir ?

GMP Plus hayvan yemlerinin kontrolü ve satışında güvenli tedarik zinciri oluşturulması amacından ortaya çıkan bir standarttır. 1992 yılında Hollanda Yem Sanayicilerinin bir araya gelmesiyle oluşturulmuştur. Standart Avrupa Birliği direktifleri ile beraber Tüketici Ürün Güvenliği yasalarını da gözeterek oluşturulan bir standarttır.

Yem Hijyeni Yönetmeliği, Yönetmelik (EC) bağlamında Hijyen Kodu olarak onaylanmıştır. 183/2005 aynı zamanda VWA (Gıda ve Tüketici Ürünleri Güvenliği Kurumu) geçerli tüm yasal gerekliliklere uygun olduğunu gösterir  bir sertifika almak için dağıtıcı ticaret şirketleri için daha mantıklıdır.

GMP + Standartları bir hayvan yemi üreticisi ve dağıtım ticaret şirketleri kendi kalite sistemi aracılığıyla sığır çiftlikleri ürünleri tedarik faaliyetlerini garanti hangi koşullar altında yer alır. Dağıtıcı ticaret şirketi hayvan yemlerinde güvenlik güvencesi ile ilgili üreticinin GMP Plus  kalite sisteminden istifade edilmiştir.

Güvence planı (GMP + Ek-11), artık yasal gerekliliklere (aşağıya bakınız) ile uyumludur ve kaldırılacaktır. Bunun yerine, yeni bir standart GMP dahil edilecektir özelleştirilmiş GMP Plus sertifikasyon şeması: sığır çiftlikleri doğrudan temini için çiftlik hayvanları için yem olarak standart  GMP + B3.2 Dağıtım ticareti. Bu standart gereksinimleri ve sığır çiftlikleri güvenli hayvan yemlerinde teslimat sağlanması, ticari faaliyetlerini garantilemek amacıyla dağıtıcı ticaret şirketi kendisi tarafından uygulanabilir koşulları içerir. Bu standart doğrudan paydaşlar ile yakın işbirliği içinde hazırlanmıştır. Ezhar Kurumsal kaliteli kadrosuyla bu standardı sizlere sunmaktadır.

Kategoriler

Sayfalar

Son Eklenenler