SASO Belgesi

Posted Posted by admin in Genel     Comments 2 comments
Kas
21

SASO BELGESİ NASIL ALINIR?

Saso Belgesi Suudi Arabistan tarafından ülkeye girişte zorunlu tutulan bir belgedir. EZHAR kurumsal firması olarak bizleri gümrük belgesi ve pazara giriş belgesi tedarikçiniz olarak görebilirsiniz.

2015-2016 Yılları arasında suudi arabistan yetkilileri SASO belgesi için gerekli kalite çalışmalarını sunmuş SASO belgesi nasıl alınır sorusuna öncelik EZHAR kurumsal tecrübesi ile cevaben çözüm ortaklığı yapılabilmektedir.

Türkiyede saso belgesi veren kuruluşlar ;

Yurtdışı gümrük belgeleri SASO-SONCAP belgesi olmak üzere ihracat yapmanız için gerekli çalışmalar ezhar kurumsal tarafından yapılabilmektedir.Bu sebebten dolayı bizimle iletişime geçerek gemi , tır veya hava yolu ile gidecek olan ürünlerinizi yükleme öncesi yapıldıktan sonra SASO belgenizi çok kısa bir süre sonra rahatlıkla alabilmektesiniz.

Saso Belgesi Suudi Arabistan Standart Organisation (SASO) adlı kuruluş Suudi Arabistanla ilgili standartları hazırlamakta ve ithalat sırasında gümrükler bu standartlara uygunluğun denetimini yapmaktadır.

SASO Belgesi için gerekli şartlar :

  • Proforma fatura –  Packing Listesi(ürün tanımı, ürün adeti , net ve brüt ağırlıklar , alıcı ve gönderici bilgileri ,  fatura numarası)
  • Firma ISO 9001:2008 Kalite Belgesi(Güncel)
  • Ürünlere ait Test Raporları
  • Ürünlerin bulunduğu lokasyonda fiziksel denetim

2 Comments to “SASO Belgesi”

  • We would like to prepare SASO certificate.

Post comment

Kategoriler

Sayfalar

Son Eklenenler